ניקוי תעשייתי באמצעות התזת קרח יבש - לאיזה צורך הוא קיים?


 ניקוי תעשייתי בקרח יבש עם קלין קור טכנולוגיות


ניקוי בקרח יבש היא כיום שיטת הניקוי היעילה ביותר לניקוי מזהמים, לכלוכים, פיח הנוצר בשריפה וחומרים נוספים הנצמדים למשטחים השונים. ניקוי בטכנולוגיית DICC ושיטת התזת פתיתי קרח יבש נחשבת למובילה בעולם וחברת "קלין קור טכנולוגיות" מתמחה בשיטת ניקוי יעילה זו הנחשבת גם לירוקה ביותר וכשיטה השומרת על איכות הסביבה. בשנים האחרונות חלו שינויים בדרישות המשרד לאיכות הסביבה ולכן שיטת הניקוי בקרח היבש נחשבת למובילה בענף שיקום נזקי אש ומים ובענף הניקוי התעשייתי מכיוון שהיא מאפשרת לשמור על סביבת העבודה נקייה מבלי לפזר את הזיהום ואין צורך להשתמש בחומרי ניקוי סינטטיים או בחומרים ממיסים. יש מגוון שימושים רחב לניקוי בקרח יבש כגון ניקוי פיח, ניקוי קורוזיה, ניקוי צבעים, גרפיטי ושומנים מקירות ומשטחים חיצוניים ופנימיים וזאת ללא פגיעה במשטח.

שיטת ניקוי מתקדמת

ניקוי בקרח יבש היא שיטה מתקדמת וחברת "קלין קור טכנולוגיית" נחשבת למובילה בתחום. הניקוי מתבצע באמצעות התזת קרח יבש (פחמן דו חמצני מוצק) המואץ למהירות גבוהה והופך ממוצק לגז בתהליך סובלימציה. פתיתי הקרח חודרים מבעד לשכבה שיש לנקות, ללא שריטת המשטח וללא השארת פסולת משנית. פתיתי הקרח אשר בוקעים את השכבה שיש לנקות חודרים תחתיה ובעקבות השינוי החד במצב הצבירה מתקלפת השכבה בקלות מהמשטח וכל שנותר הוא לפנות את הלכלוך. שיטת הניקוי בקרח יבש בטכנולוגיית DICC מהירה ומקצרת את תהליך הניקוי, ומפחיתה את זמן השבתת העסק והמכונות במפעל.
שיטת ניקוי בקרח יבש שימושית למגוון יישומים ונמצאת כיום בשימוש נרחב בארץ ובעולם. חברת "קלין קור טכנולוגיית" מציעה ניקוי בקרח יבש בטכנולוגיית DICC הנחשבת למתקדמת ולבטוחה ביותר ומציעה ללקוחותיה הפרטיים, העסקיים והמוסדיים ניקוי לוחות חשמל, ניקוי ציוד אלקטרוני אחרי שריפה ונזקי מים, ניקוי גרפיטי מקירות ומשטחים שונים, ניקוי תעשייתי לחברות תחבורה, תעופה וחברות ימיות, ניקוי תעשייתי במפעלים, ניקוי ציוד אלקטרוני, ניקוי מכונות ומכלולים מכניים, ניקוי מנועים חשמליים, ניקוי מכונות דפוס ועוד. "קלין קור טכנולוגיות" מציעה ניקוי יעיל ומהיר התורם לשמירה על הסביבה ולניקוי יעיל ללא שריטות ופגיעות וללא יצירת לכלוך רב בסביבת העבודה.

שיטת הניקוי החדשה באמצעות  התזת קרח יבש במהירות גבוהה (ice blasting) זכתה להכרה מסחרית ונמצאת בשימוש נרחב באירופה ובארה"ב זה עשרים שנה בזכות האוניברסליות שלה ורווחיותה.
טכנולוגייה זו דומה לשיטת הניקוי המוכרת של התזת חול, שהיא הפעלה מכנית של חומר מוצק בתוך זרם אוויר דחוס במהירות גבוהה על גבי המשטח המנוקה. ההבדל הוא בכך שפתיתי קרח יבש אינם שורטים. לכן, הם אינם פוגעים במשטח עצמו ואינם משאירים פסולת משנית. הפתיתים מכילים אנרגיה קינטית ואנרגיה תרמית סמויה המיעלת את תהליך הניקוי.
בטכנולוגייה של ניקוי בקרח יבש לא נעשה שימוש בממיסים כימיים, חומרי ניקוי סינטטיים או חומרים דליקים. במהלך העבודה לא נוצרים אדים מסוכנים או פסולת רעילה. חלקיקים מוצקים של הלכלוך שהוסר מפונים, ואילו CO2 מתאדה לאטמטוספרה.פתרונות ניקוי בco2 ידידותיי לסביבה

יתרונות השיטה:

• התהליך של ניקוי בקרח יבש הוא תהליך יבש לחלוטין
• הפחתת זמן השבתת המכונות עקב ביצוע הניקוי במקום.
• ניקוי יסודי ומהיר יותר
• מניעת נזק לציוד
• צמצום השימוש בממיסים או הימנעות מהם
• צמצום כמויות הפסולת
• עלייה ברמת הבטיחות
השוואה בין הניקוי בקרח יבש לשיטות אחרות:
הטבלה שלמטה מציגה השוואה מפורטת בין הניקוי בקרח יבש לשיטות ניקוי מסורתיות:

שיטת ניקוי
פסולת משנית
שחיקה
רעילות
מוליכות חשמלית
השוואת יעילות
קרח יבש אין אין אין אין מעולה
חול קיימת קיימת אין* אין טובה
חרוזי זכוכית קיימת קיימת אין* אין טובה
קליפת אגוז קיימת קיימת אין* אין מוגבלת
אדים אין אין אין קיימת נמוכה
חומרים ממיסים קיימת אין קיימת קיימת מוגבלת
       
 

*בעקבות המגע עם המשטח המזוהם ברעלנים ,כל אחד מהחומרים הופך בעצמו לפסולת רעילה.
 

לניקוי בקרח יבש כמה יתרונות חשובים לעומת שיטות ניקוי אחרות.

קרח יבש הוא מצב צבירה מוצק של פחמן דו-חמצני (CO2), חומר לא רעיל,לא דליק, נטול צבע, טעם וריח ולא מוליך חשמל. לקרח יבש טמפרטורה נמוכה (79ºC-) והוא הופך ממוצק לגז תוך דילוג על מצב צבירה נוזלי (תהליך המכונה המראה, או, בלועזית, סובלימציה). 
טכנולוגיית ניקוי בהתזת קרח יבש דומה לשיטת הניקוי המוכרת של התזת חול, שהיא הפעלה מכנית של חומר מוצק בתוך זרם אוויר דחוס במהירות גבוהה על גבי המשטח המנוקה. ההבדל הוא בכך שפתיתי קרח יבש אינם שורטים ולכן, אינם פוגעים במשטח עצמו, ואינם משאירים פסולת משנית. הם מכילים אנרגיה קינטית ואנרגיה תרמית סמויה המיעלת את תהליך הניקוי.

היתרונות של הניקוי באמצעות התזת קרח יבש

יתרון מס` 1: הפחתת זמן השבתת המכונות עקב ביצוע הניקוי במקום.

נוהלי הניקוי הרגילים דורשים לפרק את הציוד ולהעבירו למקום אחר לניקוי. לא כן בשיטה של ניקוי בקרח יבש. במרבית המצבים ניתן לנקות את הציוד במקום בעודו חם. מסיבה זו ניתן לוותר על שלבים הדורשים זמן רב ועבודה מאומצת המקובלים בשיטות אחרות וביניהם: 
• קירור
• פירוק
• העברת הציוד למקום המיועד לניקוי ובחזרה
• הרכבה מחדש
• חימום
התזת קרח יבש מקצרת את משך השבתת המכונות בעת ניקוי ממספר ימים לשעות ספורות. 
כמו כן, חלה ירידה בהוצאות תחזוקת ציוד בשיעור 70-80%. 
חומר הניקוי מתכלה מעצמו ואין צורך לפנותו.
בעצם, ניקוי הציוד בעודו חם בתוך פס הייצור אפילו איכותי יותר בזכות צמצום היצמדות הלכלוך למשטח והגברת השפעתו של ההלם התרמי. אין צורך להקציב לניקוי ימים מיוחדים, אלא ניתן לבצעו כחלק ממחזור הייצור. לסיכום, ההספק והתפוקה עולה, זמן הטיפול והוצאות על חומרים - יורדים.

יתרון מס` 2: ניקוי יסודי ומהיר יותר.

בהשוואה לשפשוף בחומר ממרט או במברשות תיל, התזת קרח יבש מאפשרת להשיג ניקיון איכותי ביותר תוך צמצום שעות העבודה. התוצאה – חסכון עצום בעבודה. בנוסף, בהתזת קרח יבש ניתן להגיע לתוך סדקים  וחריצים שלא מתנקים באופן ידני בשיטות קודמות. עקב כך הציוד פועל ביעילות רבה יותר. דליפות פוטנציאליות מתגלות בזמן, מה שעשוי למנוע נפילת מערכות.

יתרון מס` 3: מניעת נזק לציוד.

התזת קרח יבש מונעת במקרים רבים גרימת נזק לציוד. שיטות ניקוי אחרות כמו התזת חול הנן אגרסיביות ופוגעות במשטח. הן עלולות אף להסיר שיכבה ממנו ובכך לשנות את מבנהו באופן ניכר. לעומתן, התזת קרח יבש אינה ממרטת משטחים ואינה משנה את מבניהם. היא מנתקת ומסלקת את הליכלוך. בנוסף, היא מאפשרת לנקות את הציוד במקום ומונעת את הסיכון בגרימת נזק לציוד בעת העברתו למקום המיועד לניקוי ובחזרה. 
יש לציין גם  שהציוד מאריך חיים, כיוון שקרח יבש הוא חומר בעל מוצקות נמוכה, אינו ממרט אפילו חומרים רכים  והם יכולים לשרת יותר זמן. ניקוי בקרח יבש אינו גורם לשחיקת חלקים וציפויים רכים.

יתרון מס` 4: צמצום השימוש בממיסים או הימנעות מהם.

בהתזת קרח יבש לא נעשה שימוש בחומרים ממיסים, אלא בפתיתים 2CO שאינם מזיקים. עבור חברות מסוימות אי-שימוש בממיסים עשוי להוות צורך חיוני בניסיונן לעמוד בתקנות השמירה על איכות הסביבה או בכללי הבטיחות וגהות בעבודה משום שלא מתעוררות בעיות הקשורות לרעילות.

יתרון מס` 5: צמצום כמויות הפסולת.

בשיטות ניקוי אחרות, בין אם מדובר בממיסים, התזת חול או אמצעים אחרים, חומר הניקוי הופך למזהם משנה שיש לפנותו כפסולת רעילה יחד עם המזהם הראשוני. לעומת זאת, בהתזת קרח יבש, גרגרי 2CO מתאדים מיד לאחר מגעם עם המשטח, והפסולת היחידה שנשארת היא הלכלוך עצמו. עובדה זו בפני עצמה גורמת לצמצום משמעותי בכמות הפסולת. 
כמו כן, תהליכי איסוף ונטרול הליכלוך הופכים לקלים יותר.

יתרון מס` 6: עלייה ברמת הבטיחות.

פתיתי קרח יבש אינם רעילים ואינם מזיקים, ובכך תורמים לאיכות הסביבה, לבטיחות העובדים ולבריאותם ולרווחיות החברה:
• אין פסולת משנית
• שיטה בטיחותית לסביבה
• שיטה בטיחותית לעובדים
• שיטה בטיחותית עבור המוצר הסופי
• שיטה בטיחותית עבור הציוד
בטכנולוגיית התזת קרח יבש לא נעשה שימוש בממיסים כימיים, חומרי ניקוי סינטטיים או חומרים דליקים. במהלך העבודה לא נוצרים אדים מסוכנים או פסולת רעילה. חלקיקים מוצקים של הלכלוך שהוסר מפונים, ואילו CO2 מתאדה לאטמטוספרה.


לקבלת פרטים, הצעת מחיר או קביעת פגישה, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: